ivan

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP 2023 POL/SWE. Машката сениорска репрезентација на

Прочитај повеќе

ПОКАНА ЗА ПРЕС НАСТАН

Почитувани љубители на ракометот, спортски работници и претставници на медиумите, После точно 5 години и 8 месеци работење на темата ЕХФ ЕУРО 2022 во сениорска

Прочитај повеќе

Почитувани медиуми

Првиот Media Call на женската сениорска репрезентација на Македонија во пресрет на ЕХФ Еуро 2022, ќе се одржи во петок (04.11.2022) во хотелот „Александар Палас“

Прочитај повеќе