април 3, 2019

Данило Брестовац го објавува списокот за селекција за ракометари родени 2002 година и помлади

Селекторот на машките ракометни репрезентации г-дин Данило Брестовац го објавува списокот за селекција за ракометари родени 2002 година и помлади за учество на ракометен турнир

Прочитај повеќе

Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари родени 2000 и помлади

Селекторот на машките ракометни репрезентации г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари родени 2000 и помлади, за собир и подготовки за меѓународен пријателски

Прочитај повеќе

Сениорките во третиот шешир за извлекувањето на квалификациските групи за ЕП 2020

Женската сениорска репрезентација е дел од третиот шешир за претстојното извлекување на квалификациските групи за ЕП 2020 во Данска и Норвешка. Извлекувањето на квалификациските групи

Прочитај повеќе

Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентацијата

Прочитај повеќе

ПОЧНА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ИСЛАНД

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (14.04.2019 г.), со почеток во 20:00 часот во Арена „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе

Прочитај повеќе