(Видео) Најинтересните моменти од 3.коло во ВИП Суперлигата

(Видео) Најинтересните моменти од 3.коло во ВИП Суперлигата

Викендов се одиграа четири натпревари од третото коло во ВИП Суперлигата, а во прегледот се вклучени и двете средби што го комплетираа второто коло а што се одиграа во текот на минатата седмица. 

Радовиш – Вардар Ј. 24-23
Металург – Работнички 28-15
Пролет – ГРК Борец 22-17
Работнички – Радовиш 33-26
Вардар Ј. – Пелистер 24-23
Прилеп 2010 – Металург 2 33-21

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација