Вардарки пред своја публика ќе ги добијат шампионските медали

Вардарки пред своја публика ќе ги добијат шампионските медали

Ракометарките на Вардар теоретски одамна ја обезбедија третата шампионска титула во домашното првенство, а утре (среда) ќе бидат и официјално промовирани во прваци.

Утре (среда, 20 мај 2015 година) во малата сала во СЦ „Јане Сандански“ по натпреварот против „сестринскиот тим“ на ЖРК Вардар (почеток во 16 часот), вардарки ќе ги добијат медалите и пехарот за освоеното прво место во домашното првенство.

Во саботата, вардарки ја освоија и титулата во Купот на Македонија.

Влезот на натпреварот во среда е слободен.

фото: www.zrkvardar.mk

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како