Вардарки пред своја публика ќе ги добијат шампионските медали

Вардарки пред своја публика ќе ги добијат шампионските медали

Ракометарките на Вардар теоретски одамна ја обезбедија третата шампионска титула во домашното првенство, а утре (среда) ќе бидат и официјално промовирани во прваци.

Утре (среда, 20 мај 2015 година) во малата сала во СЦ „Јане Сандански“ по натпреварот против „сестринскиот тим“ на ЖРК Вардар (почеток во 16 часот), вардарки ќе ги добијат медалите и пехарот за освоеното прво место во домашното првенство.

Во саботата, вардарки ја освоија и титулата во Купот на Македонија.

Влезот на натпреварот во среда е слободен.

фото: www.zrkvardar.mk

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за