Вардарки го освоија Куп пехарот

Вардарки го освоија Куп пехарот

Втора година по ред победници на Купот на Македонија во женска конкуренција се ракометарките на Вардар СЦБТ. И повторно за противник го имаа Металург, кој сега добро се држеше само во првото полувреме. Разликата во квалитет беше очигледан, но и младите ракометарки на Металург покажаа борбеност и мотивираност до крај да му парираат на ривалот.  На крајот Вардар СЦБТ победи со 34-16.

СТАТИСТИКА ОД НАТПРЕВАРОТ

RFM Vardar SCBT & Metalurg Finale KUP 2015 zeni

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за