Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка ракометна репрезентација, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојната ЕХФ недела.

Во рамки на ЕХФ неделата кадетската репрезентација на Македонија ќе оддигра два контролни натпревари против репрезентацијата на Романија.

Натпреварите се предвидени да се одиграат на 11.03 (сабота) во 18:00 часот, и на 12.03 (недела) во 12:00 часот во спортската сала Автокоманда.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за