Список на повикани ракометарки за Женската Сениорска Репрезентација

Список на повикани ракометарки за Женската Сениорска Репрезентација

Селекторот на Женската Сениорска Репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави списокот од 19 ракометарки кои се повикани на првиот тренинг на репрезентацијата, закажан за 01.10.2015 во 18:00 часот во СРЦ Кале.

Женската Сениорска Репрезентација ги почнува квалификациите за Европското Првенство 2016 година што ќе се одржи во Шведска, а се наоѓа во група со Црна Гора, Словенија и Хрватска. Првиот натпреавар го играме на 7 октомври против Црна Гора на гостински терен, додека втората средба ќе се игра во Скопје на 10 октомври кога противник ќе ни биде Хрватска.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како