Собир на Машката младинска репрезентација за ЕП во Данска

Собир на Машката младинска репрезентација за ЕП во Данска

ВД Селекторот на Машката младинска репрезентација на Македонија (У20), Александар Јовиќ, објави список од 16 ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата, за почеток на подготовките за настапот на Европското Првенство во Данска.

Првиот собир на Младинците ќе се одржи во четврток (2 јуни 2016) во салата Автокоманда во Скопје, со почеток од 11:30 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР НА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Нашите младински репрезентативци, на Европското Првенство во Данска се пласираа откако успешно ги минаа квалификациите што се играа во Шафхаузен против Швајцарија, Црна Гора и Фарски Острови.

Европското Првенство ќе се игра во градовите Колдинг и Вамдруп, во периодот од 28 јули до 7 август 2016. Македонија се наоѓа во Групата Ц, заедно со селекциите на Норвешка, Холандија и домаќинот Данска.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за