Собир на Кадетската машка репрезентација (до 18 години)

Собир на Кадетската машка репрезентација (до 18 години)

Селекторот на Кадетската машка репрезентација на Македонија (до 18 години), Иле Темелковски, го објави списокот на ракометари за собир за припреми за настап на ЕП (Дивизија Б) во Бугарија.

Темелковски повика 21 ракометар на собирот што ќе се одржи во петок (05.06.2016) во спортската сала „Автокоманда“ со почеток од 16:00 часот.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Дел од ракометарите што се дел и од Јуниорската репрезентација на Македонија, на Кадетската селекција ќе се приклучат по враќањето од ЕП во Данска.

Европското кадетско првенство (Дивизија Б) ќе се игра во Варна и Камчиа во Бугарија во периодот од 15 до 21 август. Македонија е во група со Унгарија, Украина, Ерменија, Косово и Кипар.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член