Словенија противник на сениорките во баражот за СП 2019

Словенија противник на сениорките во баражот за СП 2019

Денес во Париз се одржа извлекувањето на двојките за бараж натпревари за СП 2019 година. Македонската женската сениорска репрезентација за противник во баражот ја доби селекцијата на Словенија.

Првата средба ќе се одигра во Македонија во период меѓу 31.05.2019 – 02.06.2019 година, реванш натпреварот сениорките ќе го одиграат во Словенија во период од 04.06.2019 до 06.06.2019 година.

Победникот од бараж двомечот ќе обезбеди учество на СП 2019 во Кумамото, Јапонија во период од 30 ноември до 15 декември 2019 година.

 

Двојки за бараж за СП 2019:

Македонија – Словенија

Хрватска – Германија

Данска – Швајцарија

Шведска – Словачка

Белорусија – Норвешка

Србија – Полска

Чешка – Црна Гора

Шпанија – Исланд

Австрија – Унгарија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како