Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, го објави поширокиот список на ракометарки за ЕХФ неделата (20-27 ноември 2017 година). Првиот собир е закажан за понеделник, 20 ноември 2017, со почеток во 09:00 часот во СРЦ Кале во Скопје.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ ЗА ЕХФ НЕДЕЛА

Во рамки на ЕХФ неделата, нашата репрезентација ќе настапи на меѓународниот турнир „Карпати Трофеј“ што ќе се игра во Крајова во Романија. На турнирот, покрај Македонија, ќе настапат и селекциите на Романија, Бразил и Полска, а натпреварите ќе се играат во периодот од 24 до 26 ноември.

Распоред на натпревари:
24.11.2017 (17:00) Македонија – Бразил
25.11.2017 (16:00) Македонија – Романија
26.11.2017 (14:00) Македонија – Полска

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35