Сезона 2019/2020 – Календари

Сезона 2019/2020 – Календари

Календари за сезона 2019/2020:

СУПЕР ЛИГА:

ПРВА ЛИГА МАЖИ:

МЛАДИНСКА МАШКА ЛИГА:

МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА

МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА (пролетен дел)

КАДЕТСКА МАШКА ЛИГА:

КАДЕТСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

ПИОНЕРСКА МАШКА ЛИГА:

ПИОНЕРСКА ЖЕНСКА ЛИГА:

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како