Селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот за СП 2019

Селекторот Раул Гонзалез го скрати списокот за СП 2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација Г-дин Раул Гонзалез дополнително го скрати списокот на ракометари во подготвителниот период за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Припремите на ракометарите ќе продолжат без Томислав Јагуриновски и Ласко Андоновски. Следниот тренинг сениорите ќе го обработат на 02.01.2019 (среда) во 10:00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација