Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за СП 2019

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за СП 2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за претстојното СП 2019 во Германија и Данска.

Список на ракометари за СП 2019.

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на СП 2019 ќе го одигра на 11.01.2019 (петок) против селекцијата на Јапонија со почеток во 15:30 часот.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како