Селекторот Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019 во Германија и Данска

Селекторот Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019 во Германија и Данска

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез, го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и Данска.

Поширок список на ракометари за СП 2019.

Сениорската репрезентација се наоѓа во Група Б со Шпанија, Хрватска, Исланд, Јапонија и Бахреин, а натпреварите од првата групна фаза ќе ги игра во Минхен.

Македонија натпреварите ги започнува на 11 јануари против репрезентацијата на Јапонија, потоа на 13 јануари противник е Бахреин, ден подоцна Хрватска, на 16 јануари сениорите играт против Шпанија, во последното коло противник на Македонија е репрезентацијата на Исланд.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја