РК Мулти Есенс е шампион во кадетска машка лига за натпреварувачка сезона 2022/23

РК Мулти Есенс е шампион во кадетска машка лига за натпреварувачка сезона 2022/23

Денес во финалето на Ф4 во кадетска машка лига екипата на РК мулти Есенс ја совлада екипата РК Струга со резултат 31:29, а во натпреварот за трето место РК Еурофарм Пелистер го совлада ЗРК Голден АРТ со резултат 22:29.

КОНЕЧЕН ПЛАСМАН:

1. РК Мулти Есенс

2. РК Струга

3. РК Еурофарм Пелистер

4. ЗРК Голден АРТ

ИНДИВИДУАЛНИ ПРИЗНАНИЈА НА Ф4 :
Најдобар стрелец: Филип Мечкароски (РК Струга)
Најдобар голман: Григор Трајковски (РК Мулти Есенс)
Најдобар играч: (MVP): Христијан Ѓурмешевиќ (РК Мулти Есенс)

ALL STAR TEAM
Голман: Стефан Јорданов (РК Мулти Есенс)
Лево крило: Стефан Трајчевски (РК Еурофарм Пелистер)
Лев бек: Антонио Наковски (ЗРК Голден Арт – Аеродром)
Среден бек: Давид Јаневски (РК Мулти Есенс)
Десен бек: Слободан Мечкароски (РК Струга)
Десно крило: Јован Петрески (РК Струга)
Пикер: Јаков Трајковски (РК Мулти Есенс)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член