РК Еурофарм Пелистер е шампион во Супер машка лига сезона 2023/24

РК Еурофарм Пелистер е шампион во Супер машка лига сезона 2023/24

РК Еурофарм Пелистер од Битола е шампион во Супер машка лига за натпреварувачка сезона 2023/24.

Ракометарите на РК Еурофарм Пелистер вечерва во СС “Боро Чурлевски” во натпревар од последното коло од плеј оф натпреварувањето успеаа да ја одбранат титулата во домашниот шампионат. За РК Еурофарм Пелистер ова е осма титула во домашниот шампионат.

По завршување на натпреварот титулата и медалите за шампионот за 2023/24 беа доделени од страна на членот на Управниот Одбор на РФМ , Александар Стефанов.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за