Резултати – Куп на Македонија 1/4 финале

Резултати – Куп на Македонија 1/4 финале

КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ, 1/4 ФИНАЛЕ – делегирање

Група 1, СЦ Јане Сандански – Скопје
Полуфинале:
07.05.2018 (11:00) РК Металург 2 – РК Вардар 24-52 (12-27) – записник од натпреварот
07.05.2018 (13:00) ГРК Борец – РК Металург Јуниор 29-31 (13-12) – записник од натпреварот
Финале:
07.05.2018 (18:00) РК Вардар – РК Металург Јуниор 53-17 (28-11) – записник од натпреварот

Група 2, Сала Младост – Битола
Полуфинале:
20.04.2018 (11:00) РК Прилеп 2010 – РК Еурофарм Работник 21-36 (10-17) – записник од натпреварот
20.04.2018 (13:00) РК Струга – РК Радовиш – 27-32 (12-15) – записник од натпреварот
Финале:
20.04.2018 (18:00) РК Радовиш – РК Еурофарм Работник 25-28 (12-17) – записник од натпреварот

Група 3, Сала Радишани – Скопје
Полуфинале:
21.04.2018 (15:00) РК Делчево Вардар – РК Пелистер 20-43 (08-19) – записник од натпреварот
21.04.2018 (18:30) РК Бутел Скопје – РК Охрид 2013 29-27 (15-15) – записник од натпреварот
Финале:
22.04.2018 (16:00) РК Бутел Скопје – РК Пелистер 22-31 (08-15) – записник од натпреварот

Група 4, Сала Автокоманда – Скопје
Полуфинале:
20.04.2018 (17:00) РК Пролет 62 – РК Вардар Неготино 40-24 (18-15) – записник од натпреварот
20.04.2018 (19:15) РК Металург – РК Вардар Јуниор 39-25 (21-09) – записник од натпреварот
Финале:
21.04.2018 (17:00) РК Металург – РК Пролет 29-24 (13-11) – записник од натпреварот

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЖЕНИ, 1/4 ФИНАЛЕ – делегирање

18.04.2018 (13:30) ЖРК Гевгелија – ЖРК Пелистер 16-33 (06-17) – записник од натпреварот
20.04.2018 (18:30) ЖРК Куманово – ЖРК Вардар Јуниор 31-33 (13-19; 29-29) – записник од натпреварот
20.04.2018 (19:30) ЖРК Овче Поле СУ – ЖРК Вардар 20-58 (11-29) – записник од натпреварот
21.04.2018 (17:00) ЖРК Деспина – ЖРК Металург 20-28 (07-13) – записник од натпреварот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како