Покана за прес-конференција

Покана за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната федерација на Македонија ве поканува на прес-конференција по повод одлуките кои ќе бидат донесени во рамки на редовната седница на Управниот Одбор.

Прес-конференцијата ќе се одржи на 31.03.2017 г. (петок), во просториите на РФМ, со почеток 13.00 часот.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35