Почнува меѓународниот турнир во Бугојно

Почнува меѓународниот турнир во Бугојно

Македонската машка репрезентација до 18 години, утрово од 09:00 со натпревар против Хрватска го отвора силниот меѓународен турнир во Бугојно, Босна и Херцеговина.

Нашите ракометари во текот на вчерашниот ден пристигнаа во Бугојно, а синоќа одработија и тренинг во салата каде ќе се играат натпреварите, како последна подготовка пред стартот.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

На турнирот ќе настапат вкупно осум репрезентации, а Македонија е во група со Хрватска, Полска и Катар. Покрај средбата против Хрватска, Македонија денеска ќе одигра и уште еден натпревар од групната фаза – против Катар од 19:15 часот.

За утре е закажан дуелот против Полска (12:30), по што во зависност од пласманот во групата, во втората фаза од турнирот во сабота и недела ќе се разигрува за конечен пласман.

cbfde047ac53328fefa59a9427a90e311bfd91f60bdefdf58cd8076f74487584_full_resize

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја