Конкурс за организирање на плеј оф финален турнир за пионери

Конкурс за организирање на плеј оф финален турнир за пионери

Согласно Член 5 од Пропозициите за пионерски лиги, за организација на Play off финален турнир во пионерска машка конкуренција, за клубови од пионерска машка лига I, II и III група за организатор на Play off натпревар за 1-во и најдобра 2-ро пласирана, екипи по групи (екипи кои ќе учествуваат за апсолутен пионерски првак на Република Македпнија) кој треба да се одигра 16.05.2015 год. (сабота).

 

Повеќе детали..

Konkurs pioneri

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како