Извлечени полуфиналните парови на Ф4 во Пионерска машка лига

Извлечени полуфиналните парови на Ф4 во Пионерска машка лига

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните парови на Ф4 турнирот во пионерска машка конкуренција.

Полуфинални парови

  • 10:30 часот МРК Куманово – РК Аеродром
  • 12:30 часот РК Голден Арт КЛ7 – РК Еурофарм Пелистер
  • 17:00 часот натпревар за 3-то место
  • 19:00 часот финале

Организацијата на Ф4 турнирот е доделена на РК Аеродром, а натпреварите ќе се оддиграат во СЦ Јане Сандански во малата сала.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на