Известување за годишна конференција прва машка ракометна лига

Известување за годишна конференција прва машка ракометна лига

Почитувани,

На ден 16.08.2019 (петок), ќе се одржи годишна конференција на клубови од прва машка ракометна лига. Конференцијата ќе се одржи во хотел Континентал (конференциска сала) со почеток во 12:00 часот.

Дневен ред:

  1. Извештај за минатата сезона
  2. Систем за натпреварувачка сезона 2019/2020
  3. Предлог за почеток на новата сезона
  4. Разно

 

Со почит,

Координатор на прва машка лига

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како