Информација за извлекување на полуфинални двојки од Куп на Македонија

Информација за извлекување на полуфинални двојки од Куп на Македонија

Се известуваат учесниците во полуфиналните натпревари од Купот на Македонија 2017 во машка и женска конкуренција, дека извлекувањето на полуфиналните двојки ќе се одржи на ден 11.05.2017 (четврток), со почеток од 12:00 часот во просториите на РФМ.

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИЗВЛЕКУВАЊЕ – КУП НА МАКЕДОНИЈА 2017

Учесници во полуфинале на Куп на Македонија 2017 во машка конкуренција:
РК Металург
РК Охрид 2013
РК Еурофарм Работник
(Победник од) РК Вардар/ГРК Борец – РК Радовиш

Учесници во полуфинале на Куп на Македонија 2017 во женска конкуренција:
ЖРК Гевгелија
ЖРК Вардар
ЖРК Металург
ЖРК Прилеп

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за