Хасан Мустафа му го честиташе реизборот на Живко Мукаетов за Претседател на РФМ

Хасан Мустафа му го честиташе реизборот на Живко Мукаетов за Претседател на РФМ

Претседателот на ИХФ, Хасан Мустафа, со официјално писмо испратено до Ракометната Федерација на Македонија, му го честиташе новиот четиригодишен мандат на Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов.

Со верба во продолжувањето на напредокот на ракометот во Македонија, Мустафа и посака голем успех на нашата Федерација, со искрени честитки упатени до Претседателот Живко Мукаетов и до Генералниот Секретар Филип Милошевски.

На Изборното Собрание на РФМ што се одржа во вторникот, Мукаетов едногласно ја доби довербата од членките на Собранието за да ја предводи Федерацијата и во наредните четири години.

Capture

 

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како