Гледајте ги во живо сите натпревари на младинките

Гледајте ги во живо сите натпревари на младинките

Сите натпревари на женската младинска репрезентација на Македонија до 19 години ќе можете да ги гледате на официјалната интернет страница на Ракометната федерација на Македонија.

Натпреварите може да се следат во делот  LIVE STREAMING на интернт страницата на РФМ (www.macedoniahandball.com.mk)

Во квалификациите за ЕП ќе играат Македонија, Исланд, Холандија и Црна Гора, а првите две репрезентации ќе се пласираат на завршниот турнир за ЕП во Шпанија во август.

Натпреварите од нашата квалификациска група ќе се играат во СРЦ Кале.

Петок, 17 април
16 – Црна Гора – Холандија
18,30 – Исланд – Македонија

Сабота, 18 април
16 – Црна Гора – Исланд
18,30 Македонија – Холандија

Недела, 19 април
16 – Холандија – Исланд
18,30 Македонија – Црна Гора

 

Влезот во СРЦ Кале е слободен

Фото: www.sportmedia.mk

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за