Фото: Сениорите и Младинците отпатуваа за Маврово

Фото: Сениорите и Младинците отпатуваа за Маврово

Сениорската и Младинската репрезентација на Македонија утринава заминаа за Маврово каде во периодот до 30 декември ќе се подготвуваат за предизвиците кои ги очекуваат на самиот старт на 2017 година.

Сениорскиот состав во Маврово ќе ја работи првата фаза од подготовките за Светското Првенство во Франција што ќе се игра во периодот од 11 до 29 јануари, додека Младинците ќе се подготвуваат за Квалификциите за Светското Првенство 2017 што ќе се играат во Скопје во периодот од 4 до 6 јануари.

Фото: Sportmedia.mk

slik

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на