Доделени наградите за “Спортисти на годината 2019”

Доделени наградите за “Спортисти на годината 2019”

Во Националната опера и балет во Скопје се одржа церемонија за свечено доделување на награди и признанија за најдобрите спортисти во 2019 година.

Ракометарот на Вардар, Стојанче Стоилов е прогласен за спортист на годината.

Sportist na godinata 2019

Во категоријата на најуспешни национални тимови, наградата ја доби женската сениорска репрезентација во женска конкуренција.

80562767_498131501054516_3383973387847073792_n

Најуспешна национална федерација е Ракометната федерација на Македонија.

81173726_646265992778062_5771388224127631360_n

Фото: Филип Вирановски (Гол.мк)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како