Наши пријатели

Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Турција и репрезентацијата на Грција за обезбедување на пласман на ЕП 2020.

Список на ракометари

Сениорите на 12.06.2019 го играат петтиот натпревар во квалификациите против Турција во Ескишехир во 18:00 часот.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright