Червар го објави поширокиот список за баражот со Чешка

Червар го објави поширокиот список за баражот со Чешка

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, денеска објави список со 28 ракометари кои ги повика за подготовките за бараж натпреварите за Светското Првенство против Чешка.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Македонската машка ракометна репрезентација, првиот натпревар од баражот го игра на 11 јуни во Злин, додека реваншот ќе се одигра на 15 јуни во Скопје. Победникот од двомечот ќе обезбеди учество на Светското Првенство во Франција во 2017 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како