јуни 25, 2018

Голема победа на Сениорките против Србија, Македонија на чекор до полуфинале на МИ

Нов одличен настап забележа Македонската женска репрезентација на Медитеранските игри што периодов се играат во Тарагона во Шпанија. По триумфот над Турција во првото коло,

Прочитај повеќе