декември 1, 2016

Македонските ракометни репрезентации во опрема Хумел во наредните две години

Ракометната Федерација на Македонија постигна договор со светски-познатиот производител на спортска опрема Хумел (Hummel), според кој сите македонски ракометни репрезентации ќе настапуваат во опрема на

Прочитај повеќе

Сениорките отпатуваа за Фарски Острови. Во петок почнуваат квалификациите за СП

Сениорската женска репрезентација на Македонија утрово отпатува за Торшавн, каде во периодот од петок до недела ќе ги одигра трите натпревари од квалификацискиот турнир за

Прочитај повеќе