април 10, 2016

Победа против Чиле за крај на Квалификациите за ОИ. Мојсовски со емотивно простување од националниот дрес

Македонската сениорска репрезентација со победа над Чиле од 30-27 го заврши Квалификацискиот турнир за Олимписките игри 2016 на третото место на табелата во групата, недоволно

Прочитај повеќе

Јуниорите подобри од Фарски Острови. Победа или нерешено против Црна Гора ги носи на ЕП

Јуниорската репрезентација на Македонија (У20) денеска ја совлада соодветната селекција на Фарски Острови со 21-17 во Квалификациите за ЕП што се играат во Шафхаузен. Доколку

Прочитај повеќе