Наши пријатели

Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

IMG_7221

Младинската женска репрезентацијата на Македонија поразена од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија.

Младинската репрезентација на Македонија загуби со резултат 34:22, на полувреме 19:12. Почетокот на натпреварот почна израмнето за двете репрезентации, а потоа ракометарките на Швајцарија наметнаа силно темпо на игра и на полвреме да заминат со седум погодоци предност. Во второто полувреме нашата репрезентација не успеа да стигне до изненадување и натпреварот заврши 34:22 во корист за Швајцарија.

Официјален записник од натпреварот

Следен натпревар на Македонија е утре во 18:00 часот против Литванија.

IMG_7263 IMG_7258

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright