ЗРК Голден АРТ е шампион во младинска машка лига за натпреварувачка сезона 2022/23

ЗРК Голден АРТ е шампион во младинска машка лига за натпреварувачка сезона 2022/23

Вечерва во финалето на Ф4 во младинска машка лига екипата на ЗРК Голден АРТ ја совлада екипата на РК Бутел Скопје со резултат 31:27 , а во натпреварот за третото место домаќинот РК Младост 1977 ја совлада екипата на РК Пролет 62 со резултат 26:31.

КОНЕЧЕН ПЛАСМАН:

1. ЗРК Голден АРТ

2. РК Бутел Скопје

3. РК Младост 1977

4. РК Пролет 62

ИНДИВИДУАЛНИ ПРИЗНАНИЈА НА Ф4 :
Најдобар стрелец: Антонио Николовски (РК Младост 1977)
Најдобар голман: Благој Панов (РК Младост 1977)
Најдобар играч: (MVP): Кристијан Стаменковиќ (ЗРК Голден АРТ)

ALL STAR TEAM
Голман: Благој Панов (РК Младост 1977)
Лево крило: Дамјан Субашевски (РК Бутел Скопје)
Лев бек: Антонио Николовски (РК Младост 1977)
Среден бек: Немања Џигеровски (ЗРК Голден АРТ)
Десен бек: Кристијан Стаменковиќ (ЗРК Голден АРТ)
Десно крило: Дамјан Георгиев (РК Пролет 62)
Пикер: Илија Чрчев (РК Младост 1977)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести