Вардар и Металург во „македонско-германска“ пресметка

Вардар и Металург во „македонско-германска“ пресметка

Македонските клубови избегнаа меѓусебна пресметка во четврт-финалето од лигата на шампионите. Ждрепката во Виена реши Вардар му игра со Флензбург, додека Металург го доби Кил. Ова значи отпадна варијантата за загарантирано место за во фајналфор-турнирот за една македонска екипа, но истовремено значи дека имаме две шанси за пласман во Келн.

На првите натпревари, од 16 до 20 април Металург ќе биде домаќин, а Вардар гостин, а на вторите, од 23 до 26 април ќе биде обратно.

1/4-ФИНАЛНИ ДВОЈКИ

Флензбург – Вардар

Металург – Кил

Рајн-Некар – Барселона

ПСЖ – Веспрем

 

Повеќе информации и изјави од ждрепката на следните линкови

www.rkvardar.com.mk

www.rkmetalurg.mk

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести