Собир на машка сениорска репрезентација

Собир на машка сениорска репрезентација

Собирот ќе се одржи на 14 ноември 2016 (понеделник) со почеток во 11:00 часот во Спортската Сала „Гемиџии“ во Велес.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Поаѓањето на ракометарите од Скопје е предвидено во понеделник во 09:30 часот од пред канцеларијата на РФМ.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја