Прва Лига Мажи – Календар на натпревари (Сезона 2017/18)

Прва Лига Мажи – Календар на натпревари (Сезона 2017/18)

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на натпреварувачките броеви на екипите што наредната сезона (2017/2018) ќе се натпреваруваат во Првата Машка Лига, а со тоа одреден беше и распоредот на натпревари.

Сезоната почнува викендот на 23 и 24 септември 2017 година, а до крајот на календарската 2017 година ќе се одиграат 13 од вкупно 26-те кола. Последните прволигашки натпревари во 2017 година ќе се одиграат на 16 и 17 декември.

КАЛЕНДАР НА НАТПРЕВАРИ ЗА
ПРВА ЛИГА МАЖИ ЗА СЕЗОНА 2017-18

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации