Преноси во живо од сите натпревари во машката Суперлига

Преноси во живо од сите натпревари во машката Суперлига

Сезоната 2015/16 во елитното машко ракометно натпреварување почнува викендов, а покрај преносите од одредени натпревари што ќе се емитуваат на Македонската Радио Телевизија, преноси (live stream) на интернет-страницата на РФМ ќе бидат емитувани од сите средби од Суперлигата.

Првото коло од сезоната почнува во петок од 20:00 часот со натпреварот на кој ќе се сретнат Работнички и Охрид, додека во текот на викендот ќе се одиграат и средбите Пролет – Радовиш, Прилеп – Пелистер и Борец – Металург 2. Колото ќе се комплетира во среда со дуелот помеѓу Вардар Јуниор и Металург.

Сите пет натпревари од првото коло, како и сите останати средби во текот на сезоната од Суперлигата, ќе се емитуваат во живо на следниот линк: http://macedoniahandball.com.mk/?page_id=2219

Распоредот на натпреварите по кола е достапен на: http://macedoniahandball.com.mk/?page_id=888

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,