Кадетките на ЕП 2015 во групата со Шведска, Словенија и Чешка

Кадетките на ЕП 2015 во групата со Шведска, Словенија и Чешка

Женската кадетска репрезентација на Македонија ќе игра во група А на ЕП што летово ќе се одржи во Скопје. Заедно со Македонија ќе играат уште и Шведска, Словенија и Чешка.

Според пропозициите, првите две репрезентација од секоја група продолжуваат да разигруваат за медал, а другите за пласман од 9 до 16 место.

Сите натпревари ќе се играат во Скопје, во салите во СЦ „Јане Сандански“ и салата „Борис Трајковски“.

 

Ждрепка за ЕП за кадетки

 

Група А: Шведска, Словенија, Македонија,Чешка

Група Б: Русија, Романија, Германија, Шпанија

Група Ц: Португалија, Хрватска, Франција, Холандија,

Група Д: Данска, Норвешка, Унгарија, Словачка,

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за