Јуниор е пионерски првак на Македонија

Јуниор е пионерски првак на Македонија

Екипата на Јуниор од Струга е првак на Македонија во пионерска конкуренција. Младите стружани победија на Ф4 турнирот во Радовиш. Тие во финалето го победија Металург со 20-18.

Резултати од Ф4 турнирот

РК Радовиш – РК Металург 17-21 (09-08)
РК Јуниор – РК Текстилец 19-10 (08-06)

за 3-то место
РК Радовиш – РК Текстилец 16-16 (09-08) 21-20 (пенали)

Финале
РК Јуниор – РК Металург 20-18 (07-07)

pioneri site zaedno f4 2014-2015

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации