Известување за жребање за Супер Лига мажи и жени

Известување за жребање за Супер Лига мажи и жени

Почитувани,
Ве известуваме дека на ден 16.08.2019 го.(петок),ќе се одржи жребање за сезона 2019/20 во машка и женска конкуренција. Жребањето ќе се одржи во Хотел Континентал (конференциска сала) со почеток во 11:00 часот за Супер Лига мажи и во 11:30 за Супер Лига жени.
Со почит
Комесар за натпревари
Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација