Известување за полагање на втора лиценца

Известување за полагање на втора лиценца

Второто полагање на лиценца (физички и теоретски тест) на ракометните судии и делегати-контролори за сезона 2015/16, ќе се одржи во Скопје на 19 септември 2015 година:

– 09:15 – Сала Автокоманда, Физички тест
– 10:15 – Универзитетска библиотека, Теоретски тест

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО СУДИИ И ДЕЛЕГАТИ-КОНТРОЛОРИ ЗА ПОЛАГАЊЕ НА ВТОРА ЛИЦЕНЦА

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список