Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во пионерска машка лига

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во пионерска машка лига

Ве известуваме дека извлекувањето на полуфиналните парови од Ф4 Куп на Македонија во пионерска машка лига ќе се оддржи на 03.05.2023 (среда) во 12:00 часот во просториите на Ракометната Федерација.

Екипи учесници во Ф4 пионерска машка лига се:

  • РК АЕРОДРОМ
  • РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
  • РК ГОЛДЕН АРТ КЛ7
  • МРК КУМАНОВО

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за