Репрезентација – Жени

Симе Симовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Симе Симовски го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за пласман на Светско Првенство 2021

Прочитај повеќе

Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021. ПОШИРОК СПИСОК

Прочитај повеќе

Селекторот Данило Брестовац го објавува списокот на ракометари повикани за собир

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и

Прочитај повеќе

Селекторот Симе Симовски го објавува списокот на ракометарки повикани за собир

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, г-дин Симе Симовски, објави список од 18 ракометарки повикани на собир за време на ЕХФ неделата во период од 28.09.2020

Прочитај повеќе

Македонија во група со Исланд, Литванија и Грција во квалификациската група за СП 2021

Сениорската женска репрезентација на Македонија ќе игра во група 2 против репрезентациите на Исланд, Литванија и Грција во квалификациите за обезбедување на бараж натпревар за Светското Првенство кое

Прочитај повеќе

Ракометната Федерација на Македонија организатор на женско младинско Светско Првенство (до 20 години) во 2024 година

Почитувани спортски пријатели, Со огромно задоволство, Ве известуваме дека на денешниот состанок на извршниот комитет на ИХФ кој што се одржa во Каиро, Египет, членовите на извршниот комитет едногласно

Прочитај повеќе

Селекторот Симе Симовски го објавува списокот на ракометарки повикани за собир

Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, г-дин Симе Симовски, објави список од 19 ракометарки повикани на собир. Список на повикани ракометарки Собирот на репрезентацијата е

Прочитај повеќе

Сениорките со победа го заврши настапот на меѓународниот турнир во Анталија

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победа против репрезентацијата на Косово го заврши настапот на меѓународниот турнир што се одржа во Анталија, Турција. Нашата репрезентација

Прочитај повеќе