3 Седница на Управен Одбор на РФМ

3 Седница на Управен Одбор на РФМ

Во вторник (6 септември 2016 година) со почеток од 12:00 часот во просториите на канцеларијата на Ракометната Федерација на Македонија, ќе се одржи 3-та Седница на Управниот Обдор на РФМ.

ДНЕВЕН РЕД НА СЕДНИЦАТА

uo dneven red

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како