јули 8, 2020

Македонија во група со Исланд, Литванија и Грција во квалификациската група за СП 2021

Сениорската женска репрезентација на Македонија ќе игра во група 2 против репрезентациите на Исланд, Литванија и Грција во квалификациите за обезбедување на бараж натпревар за Светското Првенство кое

Прочитај повеќе