септември 28, 2019

Пораз од Чешка во вториот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2020

Сениорската женска репрезентација на Македонија загуби од селекцијата на Чешка во вториот натпревар од групната фаза за пласман на ЕП 2020 во Норвешка и Данса, натпреварот се одигра во

Прочитај повеќе