септември 27, 2019

Пораз од Шведска во првиот квалификациски натпревар за пласман на ЕУРО 2020

Сениорската женска репрезентација на Македонија загуби од селекцијата на Шведска во првиот квалификациски натпревар за пласман на ЕУРО 2020 во Норвешка и Данска. Во првиот натпревар одигран во Никопинг, Шведска сениорката репрезентација

Прочитај повеќе