ноември 30, 2018

Успешен старт во квалификацискиот циклус за сениорската женска репрезентација

Репрезентацијата на Македонија со победа ги започна квалификациските натпревари за обезбедување бараж натпревар за пласман на СП 2019. Во првото коло репрезентацијата на Македонија поуспешна

Прочитај повеќе